Body Wrapping – czyli jak leżeć i chudnąć?

Przeludnione siłownie, męczące bieganie, karkołomne ćwiczenia, wycieńczające diety bez smaku. Znasz to? Więc lepiej o tym zapomnij. Na rynek wkroczył nowy sposób dbania o szczupłą sylwetkę, który może pomóc nam spalić zalegający w naszym ciele i nikomu niepotrzebny tłuszcz. Można powiedzieć, że wystarczy leżeć i pachnieć!

Można by z powodzeniem stwierdzić, ze metoda Body Wrapping powstała z myślą o osobach, które albo nie mają czasu, albo siły na wszystkie opisane powyżej praktyki. Na czym polega ten rewolucyjny sposób spalania tkanki tłuszczowej bez jakiegokolwiek wkładu z naszej strony? Przekonajmy się!

Czym jest i jak działa Body Wrapping?

Jak sama nazwa wskazuje – Body Wrapping jest opakowywaniem naszego ciała folią, którą owija się w miejscach, z których chcielibyśmy pozbyć się zbędnego tłuszczyku. Efekty, jak się można było spodziewać, nie są widoczne od razu. Warto uzbroić się w cierpliwość, gdyż pierwsze skutki stosowania Body Wrappingu widoczne są po 10-15 zabiegach, które należy wykonywać optymalnie 2 razy w tygodniu.

Body Wrapping polega na rozprowadzeniu na interesujących nas częściach ciała (które wcześniej należy umyć oraz potraktować peelingiem) specjalnego preparatu wyszczuplającego lub ujędrniającego, który następnie szczelnie i dość mocno dociśniemy folią. Ma to na celu pobudzenie krążenia oraz otworzenie porów pod wpływem ciepła, co będzie skutkowało lepszym działaniem wspomnianego środka i wreszcie – spalaniem tkanki tłuszczowej, wygładzeniem oraz zmiękczeniem skóry.

Ile kosztuje zabieg i czy można wykonać go w domu?

W zależności od miasta, w którym mieszkamy, oraz części ciała, którą chcielibyśmy taką metodą wymodelować, ceny mogą się od siebie różnić. Jeśli chodzi o brzuch, to zazwyczaj oscylują one jednak wokół 50-80 złotych. Oczywiście można zetknąć się z kwotami minimalnie niższymi lub wyższymi.

Co do stosowania tej metody w domu – jak najbardziej jest ono możliwe. Wystarczy zaopatrzyć się w specjalny żel, który bez problemu zakupimy w Internecie, oraz duże pokłady folii spożywczej (najlepiej w rozmiarze większym niż normalnie). Teraz wystarczy już tylko zastosować się do powyższych rad i domowy Body Wrapping gotowy!