Jak zadbać o rzęsy? Zabiegi kosmetyczne i domowe sposoby

stylizacja rzęs

Każda z nas chciałaby hipnotyzować swoim spojrzeniem. Jak wiadomo – duże znaczenie ma w tej kwestii kondycja naszych rzęs. Kiedy są długie i podkręcone – jesteśmy zadowolone. Jednak kiedy ulegają zniszczeniom wskutek pogody czy niewłaściwej pielęgnacji, czujemy się źle. Co zrobić, by zawsze mieć piękne i nieskazitelne rzęsy?

Rzęsy od zawsze były jednym z wyznaczników zmysłowej kobiecości. Mrugające do nas z ekranów telewizorów gwiazdy filmowe porażały ich długością i objętością. Oto kilka rzeczy, które możesz zrobić, by upodobnić się do sław z Hollywood:

Domowe zabiegi i preparaty

Nie da się ukryć, że naturalne metody dbania o urodę są sprawdzone i potrafią zdziałać cuda. Do najczęściej stosowanych przez kobiety na całym świecie preparatów do poprawy kondycji rzęs zaliczyć możemy olejek rycynowy. Działa on nie tylko odżywczo na nasze rzęsy, ale również może je przyciemnić. Z olejkiem tym jednak należy obchodzić się ostrożnie. Może on bowiem spowodować zapalenie oka, kiedy dostanie się do niego przez naszą nieuwagę.

Jeżeli chciałybyśmy zrobić dla naszych rzęs coś jeszcze, to warto pomyśleć o innych olejkach, a nawet o wazelinie! Najczęściej poleca się stosowanie olejku arganowego, lnianego, makadamia oraz migdałowego. Regularnie aplikowane mogą przynieść niesamowite efekty! Mają właściwości odżywcze, regenerujące oraz dodające rzęsom giętkości.

Kosmetyka – zabiegi przedłużania i zagęszczania rzęs

Od czasu, gdy Madonna w 2003 roku jako pierwsza pokazała się w rzęsach przedłużonych metodą 1:1, zabiegi zagęszczania i przedłużania rzęs zyskały na popularności. Stan ten utrzymuje się po dziś dzień i nic nie zapowiada, żeby miało się to zmienić. Panie polubiły stylistki rzęs, które potrafią wyczarować na ich powiekach niesamowite rzeczy.

Niezaprzeczalną zaletą posiadania sztucznych rzęs jest ich kilkutygodniowa trwałość oraz dobry wygląd niezależnie od pory dnia czy posiadanego makijażu. Włosków tych bowiem nie trzeba malować, co pozwala nam zaoszczędzić dodatkowy czas!

Przedłużane rzęsy mają za zadanie optycznie otworzyć oko, dodać spojrzeniu tajemniczości i uwydatnić nasze tęczówki. Warto zastanowić się nad wizytą u kosmetyczki. Koszt zabiegu oscyluje wokół 150-200 złotych, ale efekt na pewno wart jest tych pieniędzy!

 


Wysokiej jakości kosmetyki do pielęgnacji rzęs: https://www.amazinglashes.pl/kosmetyki