Liposukcja – na czym polega zabieg?

Szybkie pozbycie się zbędnych kilogramów to marzenie wielu kobiet, które zmagają się z problemem nadmiaru tkanki tłuszczowej. Liposukcja jest jednym z popularniejszych zabiegów, który pozwala na osiągnięcie zadowalającego efektu w krótkim czasie.

Czym jest liposukcja?

Wbrew pozorom zabieg nie jest przeznaczony dla osób, które chcą szybko pozbyć się kilogramów. Aby poddać się liposukcji dana osoba powinna mieć prawidłową wagę, mocną i elastyczną skórę. Do tego powinna prawidłowo się odżywiać i ćwiczyć. Liposukcja ma na celu usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej z miejsc, z których trudno usuwa się tkankę tłuszczową. Może być wykonana m.in. liposukcja ud, brzucha czy ramion.

Przeciwwskazaniem do zabiegu są nadczynność tarczycy, nieuregulowana cukrzyca, choroby układu krążenia, żylaki, choroby układu oddechowego czy zaburzenia krzepliwości krwi. Osoby otyłe przed poddaniem się zabiegowi powinny wcześniej zrzucić parę kilogramów.

Przebieg zabiegu liposukcji

Osoba chcąca poddać się zabiegowi nie powinna przyjmować pokarmów i płynów na sześć godzin przed zabiegiem. Przed zabiegiem stosowane jest znieczulenie miejscowe (w wypadku małych obszarów) lub ogólne. Lekarz następnie robi małe nacięcie, przez które wprowadzany jest wenflon podłączony do urządzenia odsysającego tłuszcz. Rurka jest przesuwana tak aby nie trzeba było robić kolejnych nacięć. Jednorazowo można odessać od 3 do 4 litrów tłuszczu. Przy drobnych zmianach zabieg trwa do 2 godzin, a przy większych 6 godzin.

liposukcja
Więcej informacji o zabiegu liposukcji znajdziesz na: http://www.christofferingves.pl/pl/liposukcja-warszawa

Po zabiegu pacjent przebywa co najmniej dobę w szpitalu lub klinice. Rekonwalescencja powinna trwać przynajmniej tydzień. Pacjent w tym czasie powinien odpoczywać. Organizm dochodzi do siebie po tygodniu. Po zabiegu stosuje się specjalną bieliznę uciskową, aby uniknąć powstawaniu krwiaków. Nieprawidłowo wykonany zabieg może doprowadzić do infekcji, uszkodzeniu nerwów, skóry czy narządów wewnętrznych. Znanym powikłaniem jest również zator tłuszczowy.

Pomimo tego, że liposukcja jest mniej inwazyjna niż operacja plastyczna, to jest to ingerencja w ludzki organizm. Z tego też powodu trzeba zadbać o to, aby trafić do dobrego specjalisty z dużym doświadczeniem w przeprowadzaniu tego typu zabiegów.