Najczęstsze powody bólu w plecach

Z jakiegoś powodu, gdy w naszym życiu pojawi się ból w okolicach kręgosłupa, to bagatelizujemy ten fakt i zbywamy to wszystko humorem. Sytuacja robi się znacznie poważniejsza, gdy ból nawraca i staje się często nie do wytrzymania. W takim momencie powinniśmy dogłębnie zastanowić się nad tym, aby jak najszybciej pojawić się u ortopedy, który pomoże nam w uśmierzeniu naszego bólu.

Ból w plecach i jego źródła

plecy na badaniuLekceważenie bólu w plecach to bardzo dziwny i niebezpieczny nawyk. Dbanie o nasz kręgosłup powinno być na szczycie priorytetów zdrowotnych. Jednym z najczęstszych następstw takiego zachowania jest pojawienie różnego typu zwyrodnieniami, naprawdę utrudni nam normalne życie. Są one spowodowane przez zbyt małą ilość mazi, mającej za zadanie ochraniać chrząstkę stawową przed wycieraniem się. Jeżeli jest ona niewystarczająca, to może dojść do ocierania się kości o siebie, co odczujemy jako niesamowicie silny ból kręgosłupa. Co więcej, możliwe jest także pojawienie się narośli (osteofitów) na naszym kręgosłupie, mogących doprowadzić do powstania na przykład poważnych wad postawy!

Dyskopatia

Inną dolegliwością, z którą powinniśmy zgłosić się do ortopedy w Bydgoszczy to dyskopatia, która jest potocznie nazywana „wypadaniem dysku”. Jej powstawanie ma swoje źródło u zmian w samym kręgosłupie, a ich bezpośrednim następstwem jest wysunięcie lub całkowite wypadnięcie jądra miażdżycowego. Jak możemy się domyślić, taki stan rzeczy powoduje niezwykle duży ból, bywający naprawdę nie do wytrzymania!

wynik prześwietlenia

Rwa kulszowa

Ostatnią popularną dolegliwością, którą omówimy w dzisiejszym artykule, jest rwa kulszowa. Jest to specyficzne schorzenie, powstające poprzez poważne przeciążenie kręgosłupa. Każdy, kto kiedykolwiek został nią dotknięty, wie co się z nią łączy. Niesamowity ból kręgosłupa, połączony z mrowieniem, kłuciem czy nawet odrętwieniem naszych kończyn.

Podsumowanie

Jeżeli mielibyśmy polecić wam odpowiedni moment na to, aby skorzystać z pomocy ortopedy, to byłby on podyktowany tym, jak długo utrzymuje się nasz ból. Gdy trzyma się on nas dłużej niż kilkanaście dni, to jest to poważny symptom wskazujący na pewną dolegliwość. Nie wszystko da się wyleczyć przy pomocy lekarstw, a czasami potrzeba po prostu pewnej opinii specjalisty, aby rozwiać wątpliwości.