Peeling enzymowy – cichy bohater

peeling

Każda z nas na pewno chce mieć piękną, zdrową skórę. Sekretem do jej posiadania jest codzienny peeling, czyli regularne pozbywanie się zalegających na powierzchni martwych komórek naszego naskórka. Może nie zdajemy sobie sprawy, ale to właśnie jego nagromadzenie sprawia, że nasza skóra nie jest tak rozświetlona, jak byśmy tego pragnęły. Jak skutecznie pozbywać się tego wroga naszego nienagannego wyglądu?

Świetnym sposobem na osiągnięcie zadowalających efektów jest wykorzystanie peelingu enzymatycznego, który jest nie tylko delikatny dla skóry, ale także świetnie spisze się dla praktycznie każdej cery, nieważnie jak wrażliwej i jak problematycznej.

Jak to działa?

Pojemniki z peelingiem enzymatycznymZazwyczaj ma on postać kremu lub emulsji. W porównaniu to klasycznego peelingu z twardymi drobinkami, w jego składzie znajdują się przeróżne enzymy. Ich działanie jest bardzo ciekawe, gdyż prawie tak jak przeciwciała w naszym organizmie, atakują martwe komórki naskórka. W ten sposób nie tylko światło dzienne ujrzy świeżą warstwę naskórka, ale także odblokowane zostaną nasze pory. Wystarczy nałożyć ten specyfik tak jak maseczkę i po kilkunasty minutach stanie się prawdziwa magia!

Częstotliwość

Oczywiście nie powinniśmy przesadzać z ilością zabiegów przy pomocy enzymów. Najlepiej jest robić go nie częściej niż raz na dwa tygodnie. Da to naszej skórze czas na regenerację i odpoczynek. Dodatkowo pamiętajmy o tym, aby chronić naszą „nową” skórę przed promieniowaniem UV, nawet w czasie zimy! Posmarowanie skóry łagodnym kremem, powinno załatwić sprawę.

Gdzie wykonywać zabieg?

Możecie się zastanawiać gdzie najlepiej wykonać ten zabieg: w domu, a może u wyszkolonej kosmetyczki? Wersja „do it yourself” będzie nasz kosztować od kilku do kilkudziesięciu złotych, a jego przeprowadzenie w zaciszu naszego domu jest prostsze, niż się nam wydaje. Wystarczy zmyć makijaż i nałożyć kosmetyk na czas, jaki zaleca producent. W salonie urody dostępny peeling będzie znacznie silniejszy, gdyż preparat, którego używa kosmetyczka, ma znacznie więcej substancji aktywnych. Krótko mówiąc – jak kto woli!

Podsumowanie

Mimo tego, że peeling enzymatyczny jest nie tak popularny, jak ten klasyczny jego korzyści są bardzo zachęcające. Wystarczy wymienić wygładzoną skórę, poprawiony koloryt, głębokie oczyszczenie porów czy spłycenie zmarszczek. To wręcz same zalety, więc czemu by nie spróbować tego na sobie?