Powiększanie piersi – jak wygląda?

biust widziany przez tablet

Biust to jeden z najważniejszych naturalnych wyznaczników kobiecości. Panie są na jego punkcie często przewrażliwione i chciałyby, aby prezentował się jak najlepiej. Wiele z nich jednak jest niezadowolonych ze swoich piersi, uważając je za zbyt małe. Medycyna estetyczna na szczęście znalazła na to sposób.

W świecie dzisiejszej chirurgii plastycznej możliwe jest prawie wszystko. Postęp, jaki odnotowała ta dziedzina, jest naprawdę duży, dlatego operacje takie jak powiększanie piersi nie stanowią już żadnego problemu. Kobiety, które narzekają na zbyt mały biust, mogą zwiększyć jego rozmiary i dzięki temu dodać sobie pewności siebie oraz poczuć się lepiej we własnym ciele.

Dlaczego powiększamy biust? Co chcemy osiągnąć? Jak wygląda zabieg?

1. Poczucie kobiecości to pragnienie każdej z nas

Matka Natura starała się obdarować wszystkich po równo. W jej dziele widać jednak wiele niedociągnięć. Z tego typu nierówności jednak składa się nasz świat i przez długi czas ludzkość musiała z tym żyć. Aż do momentu pojawienia się medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej.

Kobiety, które decydują się na powiększenie piersi, to kobiety niezadowolone z ich naturalnego rozmiaru. Według nich – Matka Natura dała im zdecydowanie za mało. Mały biust może być powodem problemów z samoakceptacją, pewnością siebie, poczuciem kobiecości. Panie, chcąc pozbyć się kompleksu małych piersi, podejmują decyzję o ich powiększeniu. Chcą osiągnąć efekt naturalności, kobiecych krągłości oraz estetycznie wyglądającego biustu.

2. Jak wygląda zabieg i ile kosztuje?

Kobiety chcące powiększyć piersi nie powinny bać się operacji. Jest ona całkowicie bezbolesna – stosuje się bowiem znieczulenie ogólne. Zabieg trwa około trzech godzin i polega na umieszczeniu woreczków silikonowych lub wypełnionych solą fizjologiczną pod mięśniami lub gruczołami, albo poprzez przeszczepienie pacjentce jej własnego tłuszczu do piersi. Po operacji – jak można się domyślić – pozostaną nam małe pamiątki w postaci blizn. Są one jednak słabo zauważalne i nie należy się nimi przejmować.

Warto wiedzieć, że mimo iż sam zabieg nie jest bolesny, to dolegliwości pojawią się po wyczerpaniu się mocy znieczulenia. Nad bólem jednak można zapanować, stosując się do zaleceń lekarza i nie nadwyrężając biustu przez kilka tygodni.

Ceny zabiegu powiększania piersi są różne w zależności od miasta, w którym chcielibyśmy go wykonać, oraz wybranej metody. Jeżeli chodzi o Trójmiasto – bardzo atrakcyjne oferty można znaleźć w salonach medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej takich jak Sopocka Fabryka Urody już od około 8 tysięcy złotych za powiększenie metodą przeszczepu tłuszczu oraz od około 8900 złotych (bez ceny implantów) za powiększenie z wykorzystaniem silikonowych implantów.