Zdrowa skóra zimą – są na to sposoby!

My – kobiety – lubimy dbać o zdrowy i piękny wygląd naszej skóry niezależnie od pory roku. Zima jest jednak bardzo problematyczna ze względy na suche powietrze, mróz, wiatr oraz śnieg. Okazuje się, że można poradzić sobie z tymi wszystkimi przeciwnościami atmosferycznymi!

Popękane usta, sucha, przebarwiona skóra twarzy, czerwone, spękane dłonie – to tylko niektóre z oznak zimy, która potrafi dać się we znaki bardzo ostro. Z każdej, nawet najgorszej sytuacji, jest jednak zawsze jakieś wyjście. Oto kilka porad dotyczących dbania o skórę zimą:

  • Jaki krem?

Jak wiadomo – bez kremu nie ma co wychodzić z domu. Przede wszystkim zimą, gdy skóra naszej twarzy jest wystawiona na działanie wielu czynników pogodowych. Nie możemy dopuścić do tego, by była przesuszona, pełna przebarwień i licznie zaczerwieniona.

Zimą poleca się stosowanie kremów o bardziej tłustej konsystencji i składzie. Musimy pamiętać, że na zewnątrz czyhać na nas będzie wiatr i mróz. Stosując odżywcze tłuste kremy, możemy mieć pewność, że przesuszenia oraz podrażnienia nie będą nam straszne.

  • Co z dłońmi?

Na dłonie również jest metoda. O ile pamiętamy o noszeniu ciepłych rękawiczek, o tyle nasz sposób na pewno poskutkuje. A jest nim… maseczka, którą można nabyć w niemalże każdej drogerii czy aptece. Maseczki do dłoni zmiękczają ich skórę i odżywiają ją, dzięki czemu nasze dłonie mogą przeżyć zimę bez szwanku. Koszt takich maseczek nie jest duży, dlatego warto stosować je mniej-więcej raz w tygodniu.

  • Nie zapominaj o ustach!

Usta to jedna z najważniejszych części naszej twarzy. Powinny być zadbane, jędrne i apetyczne. Zimą jednak bardzo często pękają i wysuszają się. Jest na to jednak prosta rada. Wystarczy zawsze przed wyjściem z domu posmarować wargi pomadka ochronną. Będzie ona chroniła nasze usta przed wiatrem i mrozem. Warto zwracać uwagę na pomadki, które dodatkowo nawilżają usta i je odżywiają. Można znaleźć je w drogeriach.